Naostro

prázdninové
Datum
Místo Týnčanský kras
Věk 18 - 99 let
Cena 600 Kč
Kontaktní osoba Rusalka
+420 734 802 104
extempore@brontosaurus.cz

Co na nás čeká

Vypravíme se do míst, kde v žulovém kraji uvízl kousek vápence. Ve vápenci jeskyně, na vápenci step. Obojí je ve zdejším kraji bludných balvanů velkou vzácností. Poznáme malebnou krajinu kopců, lesů a pastvin, seznámíme se s krajem legendárního rybníkáře a génia své doby, Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan. Budeme pečovat o kras i o mokřady, s kosou, pilou, s nadšením, a třeba i naostro!

Co, kde a jak

Budeme pracovat v Týnčanském krasu i na dalších lokalitách na jižním Sedlčansku. Klestit křoví, kácet nálety, kosit louky, budovat broukoviště, Bydlet budeme na speleologické základně ve spacácích, možná bude k dispozici větší stan, a za hezkého počasí možnost spaní pod širákem na stepi. Vařit si budeme sami přímo na místě, pod vedením zkušeného kuchaře Vlaďase. Umíme vařit i bez masa, bez lepku nebo bez laktózy.

Dobrovolnická pomoc

Budeme pomáhat s údržbou parkovité lesostepní krajiny, která je pro Týnčanský kras přirozená. Budeme klestit křoví, aby se do podrostu dostalo slunce, a budovat úkryty pro hmyz a drobné obratlovce. Na dalších lokalitách budeme kosit vzácné mokřadní louky, abychom podpořili výskyt chráněných a ohrožených druhů rostlin, například orchidejí.

Malá ochutnávka

Náš základní článek Extempore má za sebou dva tábory Naostro v přrodní rezervaci Habrov u Chrudimi, a řadu víkendovek tamtéž. Letos se chystáme zabydlet na nové lokalitě v Týnčanech.

Organizační tým

Těší se na tebe Rusalka, Vlaďas, Štěpa, Ludvík, Jirka.

Kontakt

Kontaktní osoba: Rusalka
E-mail: extempore@brontosaurus.cz
Telefon: +420 734 802 104