Povaha článku a našich akcí je spíš pohodová (přece jen, mladí jsme především duchem), ale umíme být i zběsile akční! Naše akce nemají horní věkový limit, protože jsme si vědomi toho, že jednou brontosaurus – vždycky brontosaurus, a když je našemu Hnutí téměř 50 let, nemohou být věčně mladí ani jeho členové. A my věříme, že i ti, kdo dávno vyrostli ze statutu studenta, se rádi chopí kosy, posedí u ohně, zasmějí se u drsnohry nebo se vydají neprozkoumanou krajinou na cestu – a přesně pro tyhle lidi jsou tu naše akce.

Víkendovky máme výrazně pracovně dobrovolnické a méně programové, program je volnější a zahrnuje procházky, exkurze, povídání o krajině, ve které se nacházíme a o její biodiverzitě, o druzích a místech, které pomáháme chránit, povídání s místními lidmi a s těmi, kdo o naše lokality spolu s námi pečují. Rozhodně to ale neznamená, že bychom nebyli hraví! A jsme také velmi zpěvní – skoro každý náš člen na něco hraje a/nebo zpívá. Večery u ohně nebo kolem společného stolu u nás rozhodně stojí za to!

S předpokládaným věkem účastníků našich akcí souvisí i termíny našeho tábora Naostro – začíná vždy v sobotu a končí další neděli ráno, aby všichni stihli pokud možno pohodlně přijet i odjet a nemuseli si brát dny dovolené okolo.

Aktuální akce

V tuto chvíli nemáme nic v plánu, koukni na desítky dalších akcí na
🦕 Brontosaurus.cz